1 marzec 2013 (Piątek) godzina 21:00
BELTINE

Zaprzyjażnieni z wieloma szantymenami muzycy folkowi z Katowic. W krótkim czasie wyrośli na jeden z najbardziej błyskotliwych polskich zespołów grających muzykę szkockich i irlandzkich wzgórz. BogaZaprzyjażnieni z wieloma szantymenami muzycy folkowi z Katowic. W krótkim czasie wyrośli na jeden z najbardziej błyskotliwych polskich zespołów grających muzykę szkockich i irlandzkich wzgórz. Bogate instrumentarium i energetyczne wykonawstwo powala słuchacza swoją potęgą.

Pod wodzą swojego lidera - Grzegorza Chudego obok prowadzenia działalności scenicznej przykładają rękę do organizacji festiwalu "Zamek" w Będzinie i Irlandzkiej Majówki w Katowicach.
Bilety - przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 25 zł


2 marca 2013 (sobota)) - godzina 21:00
WOLNA GRUPA BUKOWINA.
Tak kochani to prawdziwa legenda Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz w licznych festiwalach, konkursach czy imprezach studenckich i turystycznych - YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA.


8 marca 2013 (piątek)) (Piątek) godzina 21:00
CZERWONY TULIPAN
Zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności : Stefan BRZOZOWSKI - kompozytor i "szef" , dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny ; Ewa CICHOCKA - artystka z dużym temperamentem , posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu ; Krystyna ŚWIĄTECKA - zamknięta w sobie , oszczędna w środkach , wzruszająca liryzmem , uduchowiona ... ; Andrzej CZAMARA - fenomenalny gitarzysta , zatopiony całkowicie w swoim instrumencie , który opanował perfekcyjnie ; Andrzej DONDALSKI - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem" (dawniej zespół ART-Rock) . CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki "uczucia" , czyli poetyckie i kabaretowe ... zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne" . Współpracuje z "Kabaretową Sceną TRÓJKI" ... i należy do "Krainy łagodności" . Koncertował w EUROPIE (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa) , był z koncertami w USA i Kanadzie , gra koncerty w całej POLSCE . Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych . Związany z OLSZTYNEM (miejscem zamieszkania) . Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur . Wydał 10 płyt CD ... oraz DVD zatytułowane "OBRAZY i obrazki" - koncert na Zamku w Olsztynie (25 czerwca 2007 roku

13 marca 2013 (środa)) godzina 21:00
Legendy Yapy . Koncert grypy Labolare

Notka biograficzna zespołu LABOLARE:
Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą. Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami "Lunatyczne wyznania" i "Wędrowna melodyjka". Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów. Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: wyróżnienie na BAZUNIE 1975 za piosenki: "Lunatyczne wyznania" i "Wędrowna melodyjka", wyróżnienie na YAPIE 1976 za piosenki: "Babie lato" i "Wioski w Beskidach",
Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim za piosenki: "Kronika olsztyńska", "A za horyzontem", "Chodź z nami", wyróżnienie na BAZUNIE 1976 za piosenki: "Wioski w Beskidach" i "Raj Kozaczy", wyróżnienie na YAPIE 1977 za piosenki: "To co było minęło" i "Wspomnienie",
Główną Nagrodę na BAKCYNALIACH za piosenkę "To co było minęło", wyróżnienie na BAZUNIE 1977 za piosenki: "Letnia dolina", "Pogranicze", "To co było minęło", II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu za piosenki: "A jednak nam coś brakuje", "Dla żony" i "Dziobak". LABOLARE nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę. Dzisiaj grupa występuję w połączeniu z grupą BYLE DO GÓRY w składzie: Jacek Małecki ,Dariusz Świniarski, Stanisław Janiak, Bartłomiej Hołownia i Jerzy Hołownia. W 2012 roku zespół zdobył jedną z głównych nagród na 45 OGÓLNOPOLSKIEJ GIEŁDZIE PIOSENKI STUDENCKIEJ w Szklarskiej Porębie za utwór pt. „Szklarska Nostalgia” Informacje na temat zespołu można znaleźć na stronie www.facebook.com/Byledogory lub na kanale youtube.com


15 marca 2013 (Piątek) godzina 21:00 Wieczór Ballad.
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Zaczęło się w 1983r. od drugiej nagrody na krakowskich "Shanties". To chyba wtedy po raz pierwszy w szantowy eter popłynęły dźwięki "Magdy" - piosenki, z którą przez lata wielu kojarzyło Andrzeja Koryckiego. Kilka lat później Andrzej przystał do "Starych Dzwonów" - najdostojniejszej polskiej grupy szantowej, z którą występuje do dzisiaj. Od roku 2004 możemy go usłyszeć w duecie z Dominiką Żukowską, niegdyś wokalistką DNA. Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar. "Jacht Rock and Roll" czy "Bossanowa" to tylko niektóre z przykładów na to, że Korycki (artystyczna dusza duetu) posiada niesłychany dar produkowania żeglarskich przebojów. Słychać to zarówno na płycie solowej Andrzeja ("Załoga") , jak i na ostatnio wydanej płycie duetu - "Rejs Tawerną".


Były lider Dire Straits i jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych zagra w Atlas Arenie 8 maja 2013 r.
Knopfler będzie promował nowy album "Privateering", który ukazuje się 3 września. Ale kompozycji Knopflera będzie można posłuchać w Łodzi już w piątek (7 września)
Brytyjski muzyk rozpocznie trasę 27 kwietnia w Stambule. Podczas trzymiesięcznej trasy odwiedzi Hiszpanię, Francję, Niemcy, Włochy, Maltę, Austrię, Słowację, Węgry, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Rosję, Wielką Brytanię, kraje Beneluksu, Czechy, Chorwację, Serbię, Bułgarię, Słowenię i Polskę. Koncert w Łodzi to jedyny koncert w Polsce na tej trasie..

Świętując pięćdziesięciolecie pracy muzyka, Eric Clapton ogłosił - w ślad za niedawnym ogłoszeniem dat w Wielkiej Brytanii - koncerty w Europie na 2013 rok. Po podpisaniu kontraktu z The Yardbirds w 1963 roku, Clapton rozpoczął muzyczną karierę, w trakcie której związany był z różnymi zespołami i która zaowocowała wieloma albumami, niezliczonymi wyprzedanymi koncertami na całym świecie, imponującym wachlarzem pochwał, niezachwianym uznaniem krytyków oraz mnóstwem doskonałych i spójnych popisów gitarowych. Ogłoszonymi koncertami Clapton powraca na scenę po spędzeniu 2012 roku w studiu przy pracy nad nowym albumem, który ma zostać wydany na początku 2013 roku.
Clapton zebrał imponujący zespół na zaplanowane na 2013 rok koncerty, w skład którego wejdą wystepujący z Claptonem od dawna: Doyle Bramhall II (gitara), Steve Jordan (perkusja), Chris Stainton (fortepian i instrumenty klawiszowe) i Willie Weeks (bas), a także nowi członkowie zespołu: Paul Carrack (organy i instrumenty klawiszowe) oraz Greg Leisz (elektryczna gitara hawajska). Wokalnie zespół wspierać będą Michelle John i Sharon White. Bilety na koncert w Polsce w cenach:
198 pln - płyta
220 pln - osoby niepełnosprawne
275 pln - golden circle i trybuny
308 pln - trybuny
808 pln - VIP
Ja kupuje bilety w czwartek rano. Kto chętny to proszę o info.